Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim są feministki
(Wczoraj, 13:38)Rodica napisał(a): ale ich chamskie, agresywne ryje mówią same za siebie
Z całego serca przepraszam, jeśli wygląd mojego ryja obraża jakieś kobiety. Jeśli kiedyś przyjdzie mi widzieć się w realu z Rodicą, założę burkę, albo po prostu papierową tytkę na głowę. Mam nadzieję, że to wystarczy, aby Rodica nie czuła się przeze mnie obrażana.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
Nie zapomnij o kneblu.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
Magicvortex, teraz się rozumiemy Uśmiech Masz rację co do zasady, ale chciałabym zaznaczyć, że gwałt ma niewiele wspólnego z atrakcyjnością ofiary.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(Wczoraj, 13:38)Rodica napisał(a): ich chamskie, agresywne ryje mówią same za siebie


Ja nie jestem agresywny, agresywność  - zero!
Poza tym moja morda jest jednoznacznie zdradziecka, natomiast niedawno stworzony syntetyczny homofob (homofobi będą mogli być zastąpieni robotami) stwierdza, że gejoska.

https://www.independent.co.uk/life-style...36851.html
Odpowiedz
(Wczoraj, 15:16)Iselin napisał(a): Magicvortex, teraz się rozumiemy Uśmiech Masz rację co do zasady,

Uśmiech

(Wczoraj, 15:16)Iselin napisał(a): ale chciałabym zaznaczyć, że gwałt ma niewiele wspólnego z atrakcyjnością ofiary.

Czemu tak myślisz? Nie wiem czy "niewiele" to nie jest za mocnym słowem.
Tzn rozumiem że gwałciciel może mieć tak dużą chcicę że złapie po prostu tą osobę która będzie pod ręką. Ale mi, jako facetowi odczuwającemu męskie potrzeby, wydaje się że jednak atrakcyjność kobiety ma wpływ na to jak dużą chcicę się ma. Nie mówię tu też o gwałtach z zemsty czy by upodlić, wtedy raczej chodzi o daną osobę a nie potrzebę.
Odpowiedz
Nie wiem, czy czytałeś o wystawie ubrań, które miały na sobie zgwałcone kobiety. http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2018...-brukseli/

Jeśli masz na myśli takich gwałcicieli, którzy napadają na obce kobiety na ulicy, to nie ma to nic wspólnego z tym, że nagle zobaczylo atrakcyjną dziewczynę i ojej, nie moga się powstrzymać. Normalny człowiek nie gwałci. Tak się zachowuje ktoś, kto chce zrobić komuś krzywdę. I wybiera kogoś, kto akurat jest w pobliżu i wygląda na osobę, która nie będzie się potrafiła obronić. Inna sprawa to to, że większośc gwałtów jest dokonywana przez osoby znane ofierze. Tu raczej znaczenie ma fakt, że kobieta miała pecha związac się, pójść na randkę czy imprezęz kimś takim, na przykład nienauczonym szanowania cudzych granic albo mającym potrzebę dokonania przemocy.
Kwestie atrakcyjności czy seksowngo stroju to mit. Jest to zresztą wspomniane w książce "Zawsze bezpieczna".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
magicvortex ' napisał(a): Nikt nie mówi że to fajne, ale pewnie nikt o Hawkingu nie mówił że dupa nie chłop bo się nie obroni. Są mężczyźni słabi fizycznie, chorzy, zarabiający niewiele itp. Zresztą mam nadzieje że powyższe nie prowadzi do wniosku "jesteś nieatrakcyjny, czyli można ci mówić że nie jesteś prawdziwym mężczyzną". Zresztą prawie zawsze się znajdzie tak duży dryblas że i dobrze zbudowany mężczyzna sobie nie poradzi, a teraz zrób z tego dwóch dryblasów, daj im noże i przewagę zaskoczenia a potem ofierze ataku mów że skoro się nie obroniła to nie jest mężczyzną. Świetnie. No pressure.

A daj pistolet komukolwiek to i przed pięcioma może się obronić. No bądźmy poważni. Są związane z płcią role i brak umiejętności zastosowania się do nich sprawia, że jest społecznie upośledzony a co za tym idzie, atrakcyjny. Społeczeństwo nie wymaga by Hawking wyzywał kogoś na solo, ani by Tadek Kowalski zarabiał miliony i jeździł Bugatti bo ma żonę i dziecko. Ale jeżeli ktoś może a nie robi to jest dupa. I tyle.

Pozostając przy przykładach to żaden to facet, który ani siebie ani np. swojej partnerki nie potrafi obronić przed napastliwym żulem. Bo tyle to powinien potrafić nawet karzeł ze skoliozą nie wspominając o przeciętnym chłopie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(Wczoraj, 18:19)Iselin napisał(a): Nie wiem, czy czytałeś o wystawie ubrań, które miały na sobie zgwałcone kobiety. http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2018...-brukseli/

Jeśli masz na myśli takich gwałcicieli, którzy napadają na obce kobiety na ulicy, to nie ma to nic wspólnego z tym, że nagle zobaczylo atrakcyjną dziewczynę i ojej, nie moga się powstrzymać. Normalny człowiek nie gwałci. Tak się zachowuje ktoś, kto chce zrobić komuś krzywdę. I wybiera kogoś, kto akurat jest w pobliżu i wygląda na osobę, która nie będzie się potrafiła obronić. Inna sprawa to to, że większośc gwałtów jest dokonywana przez osoby znane ofierze. Tu raczej znaczenie ma fakt, że kobieta miała pecha związac się, pójść na randkę czy imprezęz kimś takim, na  przykład nienauczonym szanowania cudzych granic albo mającym potrzebę dokonania przemocy.
Kwestie atrakcyjności czy seksowngo stroju to mit.  Jest to zresztą wspomniane w książce "Zawsze bezpieczna".

W razie czego nie mówię ani o stroju ani o gwałtach znienacka. Mam na myśli gwałciciela który sobie wybiera ofiare a potem dąży do tego aby ją osaczyć, dziś, jutro, za miesiąc, za dwa lata. Czemu ta a nie inna? W robieniu krzywdy rozumiem że atrakcyjność nie ma znaczenia, ale gwałt jako rozładowanie seksualne wydaje mi się że powinien mieć z atrakcyjnością coś wspólnego. I nie chodzi też o stereotypową atrakcyjność, chodzi o to że podoba się gwałcicielowi.

(Wczoraj, 18:38)Galahad napisał(a): A daj pistolet komukolwiek to i przed pięcioma może się obronić. No bądźmy poważni. Są związane z płcią role i brak umiejętności zastosowania się do nich sprawia, że jest społecznie upośledzony a co za tym idzie, atrakcyjny. Społeczeństwo nie wymaga by Hawking wyzywał kogoś na solo, ani by Tadek Kowalski zarabiał miliony i jeździł Bugatti bo ma żonę i dziecko. Ale jeżeli ktoś może a nie robi to jest dupa. I tyle.

Pozostając przy przykładach to żaden to facet, który ani siebie ani np. swojej partnerki nie potrafi obronić przed napastliwym żulem. Bo tyle to powinien potrafić nawet karzeł ze skoliozą nie wspominając o przeciętnym chłopie.

Więc widzisz, kiedy Ty mówisz o obronie mówisz o żulku, kiedy ja mówię o obronie mówie o czterech gościach którzy Ci gwałcą dziewczynę a Ciebie skopali. Wtedy po takiej tragedii życiowej znajdzie sie jakiś baran i powie że to nie facet tylko ciapa bo kobiety nie obronił.

No ale obaj chyba mówimy o pewnym poziomie wymaganym do bycia szanowanym w społeczeństwie i zgodzę się że facet chowający się za dziewczyną przed żulkiem budzi pewien niesmak.
Odpowiedz
No widzisz. Sęk w tym, że społeczne normy nie są stworzone dla nadludzi tylko dla ludzi i wiadomo, cudów nie należy się spodziewać, ale jakieś wpojenie się w nie jest pewną podstawą. I w zasadzie to tyle.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(Wczoraj, 22:15)magicvortex napisał(a): W razie czego nie mówię ani o stroju ani o gwałtach znienacka. Mam na myśli gwałciciela który sobie wybiera ofiare a potem dąży do tego aby ją osaczyć, dziś, jutro, za miesiąc, za dwa lata. 
A tak się dzieje?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(Wczoraj, 22:21)Iselin napisał(a): A tak się dzieje?

Tak mi się wydaje, skoro ofiara zazwyczaj zna napastnika to ten napastnik ma czas ofiarę obserwować i rozniecać w sobie pragnienie. No chyba że ma nagle ciśnienie a koleżanka/siostrzenica jest akurat w pobliżu. Są jakieś statystyki zeznań gwałcicieli którzy tłumaczyli dlaczego to zrobili?

Po prostu oddzielenie gwałtu od atrakcyjności wydaje mi się bardzo nieintuicyjne. Rozumiem że są jeszcze inne powody jak na przykład sadyzm, dominacja. Ale to nadal sfera seksualna, patologiczna ale seksualna. A w sferze seksualnej atrakcyjność jest bardzo istotna.
Odpowiedz
Na ogół raczej nikt nie obserwuje najładniejszej laski w okolicy i nie zastawia na nią sieci. Ofiarą gwałtu padają zresztą też zniszczone i zaniedbane kobiety bezdomne.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(Wczoraj, 23:50)Iselin napisał(a): Na ogół raczej nikt nie obserwuje najładniejszej laski w okolicy i nie zastawia na nią sieci. Ofiarą gwałtu padają zresztą też zniszczone i zaniedbane kobiety bezdomne.

Nie chodzi mi o to że gwałciciel wybiera sobie najładniejszą bo taka może być ciężka do zdobycia bez jakiegoś włamania na przykład. Oraz nie mówię że atrakcyjność to jedyny czynnik. Po prostu spodziewam się że to jest czynnik istotny. Dla pijaczka spod piątki bezdomna może być najatrakcyjniejszą na której gwałt by się odważył. Jeśli gwałciciel ma trzy potencjalne ofiary w zasięgu swoich możliwości to wydaje mi się że wybierze tą która mu się najbardziej podoba.

Uroda to jednak coś subiektywnego oraz nie wiem czy ktoś by prowadził statystyki urody ofiar gwałtu więc nie wiem czy mamy jak to zweryfikować. Nie mam jednak na myśli tego że najładniejsza laska w okolicy działa jak piorunochron na gwałcicieli dla innych lasek.
Odpowiedz
Nigdy nie słyszałam, żeby gwałciciel dokonywał jakichś wyborów. Po prostu jest sytuacja i tyle. Uznał, że skoro ma żonę, to może wymuszać seks. Albo że skoro dziewczyna umówiła się z nim na randkę, to randka ma zakończyć się w określony sposób. Albo córka aktualnej partnerki akurat jest pod ręką. Czy jakaś dziewczyna straciła przytomność na imprezie.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(Dzisiaj, 01:06)Iselin napisał(a): Nigdy nie słyszałam, żeby gwałciciel dokonywał jakichś wyborów. Po prostu jest sytuacja i tyle. Uznał, że skoro ma żonę, to może wymuszać seks. Albo że skoro dziewczyna umówiła się z nim na randkę, to randka ma zakończyć się w określony sposób. Albo córka aktualnej partnerki akurat jest pod ręką. Czy jakaś dziewczyna straciła przytomność na imprezie.

Żadnych wyborów? Nie no nie przeginajmy, gwałciciel nie lunatykuje, podejmuje decyzje na podstawie swoich pragnień. Tak samo jak morderca dokonuje wyborów. Gwałciciele przechodzą jakąś lobotomie? Ja wiem że to okropni ludzie ale to nadal ludzie a nie roboty. Zresztą nie mamy statystyk ile razy taki gwałciciel zignorował nieprzytomną dziewczynę albo dziewczynę na randce i nie czuł potrzeby gwałtu.
Odpowiedz
Nie mamy. Tylko to już zaczyna przypominać dyskusję, czy atrakcyjne osoby mają większą szansę na cokolwiek Oczko

Ciekawy wpis, skoro już jesteśmy przy ponurych tematach http://www.matkaskaut.pl/jak-nie-wychowa...alciciela/
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(Wczoraj, 03:43)Iselin napisał(a): Mniej więcej.
Tylko że mylisz skutek z przyczyną.
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości