Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płód a dziecko
Nie była kobietą w sensie niewiele w niej było typowego dla przeciętnej ówczesnej (a tym bardziej współczesnej) kobiety, z czym mogłyby(śmy) się identyfikować. Tak ja to rozumiem. Jest na wielu płaszczyznach perfekcyjną kobietą patriarchatu.
Odpowiedz
Maryja była taką kobietą jak kaczor Donald albo myszka Miki, wytworem głodnej fantazji.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
Facetom się wydaje, że to kto zostanie ojcem dziecka, jest dla kobiety kwestią drugorzędną, stąd pewnie nacisk na rodzenie każdej zapłodnionej komórki. Faceci ciągle projektują swoj sposób myślenia na kobiety. Ale to im jest wszystko jedno, kogo zaplodnią, zawsze mogą zwiać i umyć rece.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
Tak, Kaja Godek to typowa męska szowinistka, tylko by zapładniała na lewo i prawo (no dobra: chyba tylko na prawo) i umywała ręce.
Odpowiedz
Są baby,które nienawidzą kobiet i trzymają sztamę z facetami. W ten sposób zapewniają sobie lepszy odbiór w oczach mężczyzn.
Odpowiedz
(03.07.2018, 12:19)Rodica napisał(a): Ale to im jest wszystko jedno, kogo zaplodnią, zawsze mogą zwiać i umyć rece.
No nie mogą. Bo dlatego m. in. mamy prawo alimentacyjne, żeby taka strategia rozrodcza się mężczyznom nie opłacała.
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
zefciu:
Nie do końca. Alimenty zazwyczaj są ustalane na minimalnym poziomie, tak aby facetowi jak najmniej zaszkodzić.
Ciężko za takie pieniądze utrzymać dziecko, poza tym facetowi odpada masa obowiązków wychowawczych.
Kobieta praktycznie sama wychowuje dziecko a facet ogranicza się do płacenia alimentów, które stanowią jedynie ułamek kosztów życia.
Odpowiedz
(03.07.2018, 14:28)Rodica napisał(a): zefciu:
Nie do końca. Alimenty zazwyczaj są ustalane na minimalnym poziomie, tak aby facetowi jak najmniej zaszkodzić.
Nawet jeśli tak jest naprawdę, to jeśli mężczyzna rzeczywiście zastosuje strategię „rozsiać jak najwięcej plemników”, to nawet z tych „minimalnych” alimentów uzbiera się solidna kwota.
Cytat:Ciężko za takie pieniądze utrzymać dziecko
Ale ja nie o tym.
Cytat:które stanowią jedynie ułamek kosztów życia.
A chciałabyś, aby stanowiły więcej niż koszty życia?
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
zefciu:
Cytat:Nawet jeśli tak jest naprawdę, to jeśli mężczyzna rzeczywiście zastosuje strategię „rozsiać jak najwięcej plemników”, to nawet z tych „minimalnych” alimentów uzbiera się solidna kwota.
Nie wiem jak to wygląda w praktyce i nie obchodzi mnie to.
W każdym razie albo im się to opłaca albo nie myślą o konsekswencjach bo są tak biologicznie zaprogramowani.
Znam faceta na rencie, który zrobił pięcioro dzieci, każde z inną kobietą i żadnych alimentów nie płaci, bo nie ma z czego. Miałam też na roku faceta, który zaliczał wszystkie najlepsze laski i porzucał jak mu się znudziły. Wątpię żeby one chciały rodzić jego dzieci, ale mimo wszystko mu ulegały bo miał aparycję i dobrą gadkę.
Dlatego jestem za aborcją, bo zweryfikowanie kandydata często ma miejsce po fakcie.
Poza tym, można ulec mężczyźnie który ma kiepskie geny, w stanie jakiegoś zamroczenia umysłowego.
Odpowiedz
(03.07.2018, 15:45)Rodica napisał(a): Nie wiem jak to wygląda w praktyce i nie obchodzi mnie to.
Przecież wyżej pisałaś, że wiesz, jak to wygląda w praktyce. Nagle tę wiedzę straciłaś i stałaś się obojętna w stosunku do faktów (bo jeśli fakty przeczą, tym gorzej dla faktów).
Cytat:W każdym razie albo im się to opłaca albo nie myślą o konsekswencjach bo są tak biologicznie zaprogramowani.
Proszę zatem wskazać przykład mężczyzny, który tak postępuje w dzisiejszym zachodnim społeczeństwie i jest postrzegany, jako osoba, która osiągnęła sukces.
Cytat:Znam faceta na rencie, który zrobił pięcioro dzieci, każde z inną kobietą i żadnych alimentów nie płaci, bo nie ma z czego.
Zaiste mężczyzna sukcesu.
Cytat:Miałam też na roku faceta, który zaliczał wszystkie najlepsze laski i porzucał jak mu się znudziły. Wątpię żeby one chciały rodzić jego dzieci, ale mimo wszystko mu ulegały bo miał aparycję i dobrą gadkę.
A ta historyjka ma być dowodem na co konkretnie?
Cytat:Dlatego jestem za aborcją, bo zweryfikowanie kandydata często ma miejsce po fakcie.
Za takie cytaty Kaja Godek powinna płacić od linijki. Idealnie pasuje do retoryki „aborcję stosują głupie kobiety, które bezmyślnie chodzą do łóżka z byle kim”.
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
zefciu:
Cytat:Zaiste mężczyzna sukcesu.
A nie? Miał dobre geny, pochodzil z profesorskiej rodziny, najwyraźniej kobietom opłaca się inwestować w takie potomstwo.

Cytat:Proszę zatem wskazać przykład mężczyzny, który tak postępuje w dzisiejszym zachodnim społeczeństwie i jest postrzegany, jako osoba, która osiągnęła sukces.
Podałam ci przyklad na opłacalność takiego zachowania, nie graj ze mną ping ponga.

Cytat:A ta historyjka ma być dowodem na co konkretnie?
Na brak trzeźwości myślenia, które ma podłoże biologiczne.
Cytat:Za takie cytaty Kaja Godek powinna płacić od linijki. Idealnie pasuje do retoryki „aborcję stosują głupie kobiety, które bezmyślnie chodzą do łóżka z byle kim”.
Sam zauważyłeś, że to tylko retoryka nie mająca oparcia w rzeczywistości. Do łózka można zaciagnąć głupią i mądrą, na każdą jest sposób.
Odpowiedz
(03.07.2018, 16:46)Rodica napisał(a): A nie? Miał dobre geny, pochodzil z profesorskiej rodziny
Aha, rasistką też jesteś. Jakby pochodził z robotniczej, to by miał gorsze?
Odpowiedz
ZaKotem:
Nie od dziś wiadomo, że intelekt u mężczyzny to silny afrodyzjak.
Gość nie musiał się w ogóle wysilać, tylko zapładniał jak leci.
Odpowiedz
Jeśli gość nie miał z czego płacić alimentów, to jest żulem. I mógł mieć w rodzinie noblistę. A nie zmieni to faktu, że jest żulem.
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
Nie jest żulem tylko jest chory. Ale i tak odniósł większy sukces rozrodczy od zefcia.
A dzieci ma bardzo ładne i zdolne.
Odpowiedz
(03.07.2018, 18:47)Rodica napisał(a): Nie jest żulem tylko jest chory.
Na co? Co to za choroba, co uniemożliwia jakąkolwiek pracę, ale nie przeszkadza zaliczać panienek?
Cytat:Ale i tak odniósł większy sukces rozrodczy od zefcia.
Nie wiesz, mam nadzieję, jaki sukces rozrodczy odniósł zefciu.
Cytat:A dzieci ma bardzo ładne i zdolne.
A czy ja mówię, że ma brzydkie i głupie? Współczuję nieobecnego taty – nieroba.
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
zefciu:
Cytat:Na co? Co to za choroba, co uniemożliwia jakąkolwiek pracę, ale nie przeszkadza zaliczać panienek?
Jest wiele takich chorób.  Nawet częściowa niepełnosprawność może spowodować ciężką depresję.
Zaliczać panienek nie musiał, one same go zaliczały. Impotentem raczej nie był.
Odpowiedz
(03.07.2018, 20:35)Rodica napisał(a): Nawet częściowa niepełnosprawność może spowodować ciężką depresję.
Zaliczać panienek nie musiał, one same go zaliczały. Impotentem raczej nie był.

No to dziwne, bo impotencja właśnie należy do typowych objawów depresji, a już szczególnie ciężkiej. Jak "depresanta" zaliczają panienki, to od razu wiadomo, o co chodzi. Po prostu podrywacz wykorzystuje instynkt opiekuńczy: "och, taką mam depresję, że nawet pracować nie dam rady, w ogóle jestem biedny i nieszczęśliwy i z pewnością umrę, jeśli mnie ktoś nie przeleci". To zadziwiająco często działa, i jest zresztą symetrycznym odpowiednikiem kokieco-kobiecej zajawki "och, jestem taka malutka i bezbronna".
Odpowiedz
ZaKotem:
Niestety, instynkt opiekuńczy bywa zwodniczy.
Kobiety które nie mają jeszcze dzieci, przelewają czasem swoje macierzyńskie uczucia na jakiegoś gamonia. Ale w tym przypadku raczej odniosły korzyść, bo dzieci są udane a on sam skończyl studia więc takim gamoniem do końca nie był. Zresztą, nie każdy intelektualista dobrze się czuje w pracy fizycznej a on z jego ułomnością do swojego zawodu wymagającego pełnej dyspozycyjności się nie nadawał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości